Sağlık Alanında

Kayıt ve Onay; Kağıtsız Hasta Kayıt

Hasta kabul alanında ve sonraki tedavi aşamalarında onaylanması gerekli formları ekrandan inceleyerek doğrudan ekrana imza alınması amacıyla kullanıllmaktadır. Böylece kağıt ve evrak dolaşımı minimize edilmekte, arşiv sistemi hızlanmaktadır.

 

 

 

 

Medikal Kayıt Sistemi;

Elektronik tıbbi kayıt yazılımı içinde imleci kontrol etmek için bir kalem kullanarak işlem yapmak hızlı ve kolaydır. Gözünüz ekran üzerinde işlem yapmak istediğinizi noktaya doğal bir şekilde elinizde bulunan kalemi yönlendirmektedir, bu insani özelliğimizle kalem kullanmak mouse kullanmaktan çok daha hızlı ve hatasız hale gelmektedir. Kalem kullanmak ve dokunmak  sezgisel bir işlemdir, 

Wacom kalem ile tıbbi görüntüler, formlar üzerinde kolayca işlem yapılabilir ve el yazısı ile not alma imkanına kavuşursunuz.  Ayrıca bir ekran üzerinde yapılacak işlemleri çizerek veya yazarak anlatmak etkili bir yöntemdir.

 

 

 

 

 

 

Hasta Doktor İlişkisi;

Hasta bakımını en üst düzeyde sağlamak için, önde gelen doktorlar tedavi planını ve tercihlerini hasta dosyalarına yazarak, ilgili bölgenin diyagramlarını çizerek  görsel olarak ilerlemektedirler. Bu şekilde hastada kendisine ne yapılacağını ve tedavi planını dosyasında görmekteydi.

Bir klavye ve fare ile çalışan elektronik tıbbi kayıtların başlamasıyla, birçok hasta ile iletişim kurmak için bu görsel yöntem kayıp olmaya başladı. Bu durumu değiştirmek Wacom ile mümkün olmaktadır. Çizim araçları sağlayan Wacom kalem ve ekran'a yazılım ekleyerek, doktorlar yine görsel çizimler ve el yazısı notlar ile tıbbi durumlar ve prosedürleri açıklamak için kalem ve dijital mürekkep kullanabilir.

Wacom ile doğrudan ekran üzerinde geleneksel kağıda çizim yapar gibi, hızlı ve verimli şekilde istişare toplantıları yapabilir, toplantılarınızı dinamik ve interaktif hale getirebilirsiniz.
Wacom kalem ve ekran kullanımı ile birlikte doktor zamanının etkin kullanımı ve ve hasta iletişimi için daha yüksek kalite sunuyor.

 

 
Medikal Görüntüler Üzerinde İşlem Yapma;
 
Görüntüleri üzerinde fare ile işlem süreci, sıkıc, hantal, yanlışlığa açık ve yorucudur. Bu tarz çalışma şekliyle işlem yapmak tıbbi profesyonellerin zamanını boşa harcamaktadır. Bu işlemlerin yorucu olmasının kaynağı büyük ölçüde mouse'dan kaynaklanmaktadır. Mouse ile uzun süreli kontroller yapmak ve kesintisiz çigiler çizmek muazzam konsantrasyon gerektirir ve yapılan hatalarda baştan işlem yaparak zaman kaybına sebep olmaktadır.
Wacom ekran ve kalemlerini kullanarak doğrudan sezgisel olarak tıbbi görüntüler üzerinde işlem yapabilirsiniz. El göz koordinasyonu kalemde sezgisel olarak gerçekleştiğinden daha az efor harcanır ve çizimler daha hassas gerçekleşir.

Ayarlanabilir standı sayesinde ergonomi ve çalışma konforu sağlar. Dokunmatik özelliği ile de yine sezgisel olarak büyütme-küçültme ve döndürme hareketlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Download attachments: